Nowe Standardy Sprawozdawczości

» wyszukiwanie zaawansowane
Zarejestruj sięAby skorzystać
z pełnej wersji serwisu

Nr 235 czerwiec 2020

Temat numeru.

Spis treści

Jak należy przesłać dane o fakturach?

Pytanie: Spółka wystawia faktury komputerowo, na życzenie administracji skarbowej mamy dostarczyć pliki danych o wystawionych fakturach. Czy takie pliki mogą być dostarczane w pdf, czy muszą to być... »


Czy można wysłać na bezpłatny urlop w trakcie zawieszenia działalności?

Pytanie:  Czy na czas zawieszenia działalności gospodarczej mogę na prośbę pracownika wysłać go na urlop bezpłatny? Czy zawieszając działalność, muszę go na ten czas zwolnić? »


MSR 29 „Sprawozdawaczość finansowa w warunkach hiperinflacji”

MSR 29 „Sprawozdawaczość finansowa w warunkach hiperinflacji” »


MSR 31 „Udziały we wspólnych przedsięwzięciach”

MSR 31 „Udziały we wspólnych przedsięwzięciach” »


Karty paliwowe. Zwróć uwagę na ich prawidłową kwalifikację

Karty paliwowe. Zwróć uwagę na ich prawidłową kwalifikację »


Przesłanki udzielenia pomocy w zapłacie podatków. Tarcza nie wprowadza zmian

Tarcza antykryzysowa w związku pandemią koronawirusa przewiduje szereg ulg dla przedsiębiorców. Już odroczono termin na rozliczenia CIT, zniesiono opłaty prolongacyjne pobierane właśnie od ulg w... »


Jakie skutki w VAT będzie miało odwołanie imprezy?

Pytanie: Z uwagi na pandemię koronawirusa izba odwołała organizowane przez nią konferencje (ponad 300 osób – w tym okresie obowiązywał zakaz zgromadzeń powyżej 1000 osób, jednak już po chwili... »


Podatek u źródła. Czy od 30 czerwca 2020 r. będą zmiany

Resort finansów przygotował projekt rozporządzenia, które wydłuża okres, w którym płatnicy podatku u źródła nie będą musieli go pobierać w sytuacji gdy kwota należności na rzecz jednego podatnika... »


Stopniowe otwieranie US. Od 8 maja możliwa osobista wizyta w urzędzie

W wyjątkowych sprawach, których nie można załatwić elektronicznie, podatnicy od 8 maja są obsługiwani w urzędach skarbowych przez 2 dni w tygodniu. Fiskus zaleca jednak, aby kontaktować się z nim... »


Sporządzanie sprawozdania finansowego. O czym trzeba pamiętać

Ze względu na wyjątkową sytuację, w jakiej znalazły się jednostki i ich kierownicy w trakcie sporządzania sprawozdania finansowego, na stronie internetowej Ministerstwa Finansów (www.gov.pl) zostały... »


KSR 2. Odroczony podatek dochodowy jako mechanizm rzetelnej prezentacji

Odroczony podatek dochodowy to dziś już znane skutki zdarzeń, które w przyszłości wpłyną na podstawę opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych. Jest to mechanizm, który z punktu widzenia... »


Nr 235 czerwiec 2020

Nr 235 Czerwiec 2020 r.
  • W serwisie:

    Aktualny numer Aktualny numer Archiwum numerów Archiwum numerów Tematyka Tematyka O publikacji O publikacji Regulamin Regulamin Reklama Reklama Aktualny numer Archiwum numerów Tematyka O publikacji Regulamin Reklama
Copyright © Nowe Standardy Sprawozdawczości