Nowe Standardy Sprawozdawczości

Zarejestruj sięAby skorzystać
z pełnej wersji serwisu

Nr 239 lipiec/sierpień 2020

Temat numeru.

Spis treści

239

239 »


MSR 40 „Nieruchomości inwestycyjne”

MSR 40 „Nieruchomości inwestycyjne” »


MSR 41 „Rolnictwo”

MSR 41 „Rolnictwo” »


Jakie skutki w CIT ma umorzenie pożyczki otrzymanej w ramach tarczy?

Czy spółka z o.o, która otrzymała w ramach tarczy COVID-19 pożyczkę z powiatowego urzędu pracy w wysokości 5.000 zł, w momencie, w którym uzyska umorzenie, powinna tę kwotę opodatkować? Czy... »


Jak rozliczyć koszty przedpłaty dla zagranicznego kontrahenta?

Firma (osoba prawna) dokonała przedpłaty na rzecz dostawcy zagranicznego na podane przez niego konto walutowe. Dostawca nie dostarczył towaru ani faktury. Okazało się później, że dany dostawca nie... »


Jakie warunki muszą być spełnione, by transakcję potraktować jako WNT?

Zakupiliśmy towar w Chinach od chińskiego sprzedawcy. Na fakturze zakupu jako sprzedawca widnieją dane chińskiego sprzedawcy oraz dane jego przedstawiciela podatkowego w Holandii z unijnym NIP... »


MSR 38 „Wartości niematerialne”

MSR 38 „Wartości niematerialne” »


Opcje – poznaj instrument zabezpieczający przed ewentualnymi stratami

Opcja to pochodny instrument, który umożliwia zabezpieczenie przed ewentualnymi stratami wynikającymi z wahań cen przedmiotu transakcji, tj. aktywów Podstawowych (pierwotnych). Jest to kontrakt... »


Zmian w JPK VAT. Nowe przepisy będą obowiązywały od października

O  planowanym wprowadzeniu nowej struktury pliku JPK_VAT wiemy już od dawna, a zmiana terminu wejścia w życie nowych rozwiązań daje nam czas na przygotowania. Bo choć nowy JPK będzie zawierał dane... »


Jak ewidencjonować faktury wystawione przez inny podmiot niż sprzedawca?

Czyje dane powinny być zamieszczone w ewidencji VAT i JPK - sprzedawcy czy wystawcy faktury? Kupujemy bilety lotnicze od firmy, która na wystawianych fakturach wskazuje sprzedawcę (inną firmę) oraz... »


Czy można skorzystać z ulgi na złe długi, gdy dłużnik kwestionuje fakturę?

Pytanie: Czy przedsiębiorstwo może skorzystać z ulgi na złe długi w VAT, jeżeli dłużnik kwestionuje fakturę, zwracając ją wierzycielowi? Zdaniem wierzyciela faktura została wystawiona prawidłowo... »


Zmiany w Ordynacji podatkowej. Już obowiązuje Program Współdziałania

Do ustawy Ordynacja podatkowa zostały wprowadzone przepisy w zakresie współdziałania. Ich celem jest zapewnienie przestrzegania przez podatnika prawa podatkowego przy aktywnym wsparciu Szefa KAS... »


Estoński CIT niebawem w Polsce. Korzyści dla inwestujących przedsiębiorców

Od 2021 r. w Polsce ma zacząć obowiązywać estoński CIT. Ten nowoczesny sposób opodatkowania zapewnia maksymalną promocję inwestycji  i minimum formalności. Jego celem jest wzmocnienie innowacyjność... »


Uwaga! Zmieniły się terminy zapłaty podatków w związku z Covid-19

Ze względu na utrudnienia w prowadzeniu działalności gospodarczej w związku z pandemią COVID-19 ustawodawca zdecydował o przesunięciu terminów na złożenie różnych podatków i informacji. Poniżej... »


Nr 239 lipiec/sierpień 2020

Nr 239 Sierpień 2020 r.
  • W serwisie:

    Aktualny numer Aktualny numer Archiwum numerów Archiwum numerów Tematyka Tematyka O publikacji O publikacji Regulamin Regulamin Reklama Reklama Aktualny numer Archiwum numerów Tematyka O publikacji Regulamin Reklama
Copyright © Nowe Standardy Sprawozdawczości