Nowe Standardy Sprawozdawczości

Zarejestruj sięAby skorzystać
z pełnej wersji serwisu

Nr 240 sierpień 2020

Temat numeru.

Spis treści

240

240 »


MSSF 2 „Płatności w formie akcji”

MSSF 2 „Płatności w formie akcji” »


Jak ująć w księgach rachunkowych korektę podatku od nieruchomości?

Pytanie: W jaki sposób ująć w księgach rachunkowych korekty deklaracji na podatek od nieruchomości za lata 2016–2019, na łączną kwotę 321.000 zł, złożonych w styczniu 2020 r. Zobowiązanie należne... »


Jak określić miejsce dostaw dokonywanych w ramach dostaw łańcuchowych?

Pytanie: Czy w związku z nowymi przepisami, które weszły w życie 1 lipca, dotyczącymi rozliczania transakcji łańcuchowych w ramach UE nie będzie mieć znaczenia, tak jak dotychczas, który z podmiotów... »


MSSF 1 „Zastosowanie MSSF po raz pierwszy”

MSSF 1 „Zastosowanie MSSF po raz pierwszy” »


Wynik finansowy. Jak dokonać analizy zysków na podstawie sprawozdania?

Czy wiesz, jak przeprowadzić analizę wyniku finansowego jednostki? Skorzystaj ze wskazówek naszego eksperta. Zaprezentuj wynik finansowy wspólnikom i radzie nadzorczej. »


Kiedy trzeba ewidencjonować sprzedaż przy użyciu kas online?

Pytanie: Czy to prawda, że w 2022 roku każdy będzie musiał mieć kasę online? Kto i kiedy musi obecnie stosować obowiązkowo taką kasę? I czy każdy może wymienić kasę fiskalna na kasę online dobrowolnie... »


Rejestr Dokumentów Publicznych. Warto zacząć z niego korzystać!

Rejestr Dokumentów Publicznych, uruchomiony przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA), pozwala zweryfikować autentyczność poszczególnych dokumentów. Pamiętaj, że możesz z niego... »


Umowy o współdziałaniu z Szefem KAS tylko dla dużych firm

Jak już informowaliśmy, podatnicy CIT mogą od lipca zawierać umowy o współdziałanie z fiskusem, jeśli ich roczne obroty wynoszą co najmniej 50 mln euro. Sprawdź, czy warto je podpisywać. »


Nr 240 sierpień 2020

Nr 240 Sierpień 2020 r.
  • W serwisie:

    Aktualny numer Aktualny numer Archiwum numerów Archiwum numerów Tematyka Tematyka O publikacji O publikacji Regulamin Regulamin Reklama Reklama Aktualny numer Archiwum numerów Tematyka O publikacji Regulamin Reklama
Copyright © Nowe Standardy Sprawozdawczości