Nowe Standardy Sprawozdawczości

Zarejestruj sięAby skorzystać
z pełnej wersji serwisu

Nr 247 grudzień 2020

Temat numeru.

Spis treści

247

247 »


Czy stosować kody GTU w JPK_VAT do refaktury za energię elektryczną?

Pytanie: Prowadzę firmę jako zarządca sukcesyjny, otrzymuję faktury za energię elektryczną, na nazwisko zmarłego. Dotyczą one działalności, które przejęła żona po śmierci męża, wystawiam dla niej... »


Wykaz MSR i MSSF przyjętych przez UE

Wykaz MSR i MSSF przyjętych przez UE »


Zapadł korzystny wyrok w sprawie „exit tax” dla osób przenoszących majątek za granicę

Osoby przenoszące majątek za granicę powinny zwrócić uwagę na pierwszy korzystny dla nich wyrok, wydany przez WSA w Bydgoszczy. Sąd orzekł w nim, że polskie przepisy o podatku od dochodów... »


Nowy JPK_V7 ułatwi fiskusowi kontrolę rozliczeń także w podatkach dochodowych

Od 1 października 2020 r. obowiązują przepisy, na podstawie których podatnicy VAT będą składać jeden plik JPK wraz z deklaracją. Zastępuje on dotychczasowe deklaracje VAT-7 (VAT-7K) i informację... »


Regulacje dotyczące cen transferowych. Na ile nowe przepisy będą stanowić wsparcie w czasach pandemii

Niedawno zmieniły się terminy dotyczące oświadczenia o sporządzaniu lokalnej dokumentacji cen transferowych, planowane są też inne zmiany, które miały stanowić wsparcie dla firm w czasach pandemii... »


Jak rozliczyć świadczenie usług budowlanych na kontach zespołu 4?

PYTANIE : W 2019 r. firma produkcyjna rozliczała prowadzoną produkcję na kontachzespołu 4 i 5. Począwszy od 2020 r. firma już nie zajmuje się produkcją, ale świadczyprzede wszystkim usługi budowlane i... »


Jak określić wartość początkową środka trwałego?

PYTANIE : Rozpoczynamy budowę obiektu magazynowego. Teren, na którymrozpoczynamy inwestycję jeszcze nie jest nasz. Mamy podpisaną umowęprzedwstępną sprzedaży, ale jeszcze gruntu nie kupiliśmy... »


Czy amortyzacja jachtu z logo firmy będzie kosztem?

PYTANIE : Klient – spółka z o.o. zajmująca się usługami transportowymi – chce kupić balon oraz jacht i umieścić na nich logo swojej firmy, a tym samym wykorzystywać te sprzęty jako reklamę. Czy to... »


Nr 247 grudzień 2020

Nr 247 Grudzień 2020 r.
  • W serwisie:

    Aktualny numer Aktualny numer Archiwum numerów Archiwum numerów Tematyka Tematyka O publikacji O publikacji Regulamin Regulamin Reklama Reklama Aktualny numer Archiwum numerów Tematyka O publikacji Regulamin Reklama
Copyright © Nowe Standardy Sprawozdawczości