Nowe Standardy Sprawozdawczości

Zarejestruj sięAby skorzystać
z pełnej wersji serwisu

Nr 249 styczeń 2021

Temat numeru.

Spis treści

249

249 »


Jak prawidłowo zlikwidować rezerwę na odprawy emerytalne?

Pytanie: Mamy utworzoną rezerwę na odprawy emerytalne i nagrody jubileuszowe, w tym roku został zmieniony regulamin wynagradzania i nie ma już nagród jubileuszowych i nie ma już pracowników, którzy... »


Czy usługi typu „Back Office” podlegają opodatkowaniu u źródła w Polsce?

Pytanie: Firma z Indii wykonuje dla nas usługi typu „Back Office”, w ramach których wykonywane są usługi konserwacji bazy danych, z której my korzystamy (zapis, korekty, wykrywanie błędów, usuwanie... »


MSR 1 „Prezentacja sprawozdania finansowego”

MSR 1 „Prezentacja sprawozdania finansowego” »


Informacja dodatkowa w sprawozdaniu finansowym. O czym trzeba pamiętać

Sprawozdanie finansowe to nie tylko bilans. Poniżej znajdziesz omówienie jednej z jego pozostałych części, którymi są informacje dodatkowe. Sprawdź, co należy tu zamieścić. »


Kiedy utworzyć rezerwę w związku z toczącymi się sprawami sądowymi?

Pytanie: Mamy dwie toczące się sprawy sądowe dotyczące wypłaty odszkodowania dla byłego pracownika i wypłaty odszkodowania dla wykonawcy – prawdopodobieństwo przegrania nie jest przesądzone, można... »


Slim VAT. Poznaj zapowiadane zmiany

Brak konieczności uzyskiwania potwierdzeń odbioru faktur korygujących in minus, podwojenie limitu na nieewidencjonowane prezenty małej wartości to jedne z wielu rozwiązań, jakie mają zacząć... »


Wysyłka PIT-11 możliwa tylko na nowym formularzu

Resort finansów na dwa miesiące zablokował możliwość wysyłania PIT-11 w starszych wersjach niż obwiązująca od 18 listopada br. Ma to zapobiec błędom w tych informacjach składanych za 2020... »


Zmiany w funkcjonowaniu wyspecjalizowanych urzędów skarbowych

Z początkiem 2021 roku zmienią się zasady funkcjonowania wyspecjalizowanych urzędów skarbowych w Polsce, przeznaczonych do obsługi tzw. dużych podatników. Obsługą największych będzie się zajmował... »


Wkrótce zmienią się limity amortyzacji dla firmowych samochodów

Podatników wykorzystujących firmowe samochody czekają zmiany w zakresie limitów amortyzacji. Na zmianach skorzystają przedsiębiorcy mający w firmach niskoemisyjne auta wodorowe. Stracą natomiast... »


Nr 249 styczeń 2021

Nr 249 Grudzień 2020/Styczeń 2021
  • W serwisie:

    Aktualny numer Aktualny numer Archiwum numerów Archiwum numerów Tematyka Tematyka O publikacji O publikacji Regulamin Regulamin Reklama Reklama Aktualny numer Archiwum numerów Tematyka O publikacji Regulamin Reklama
Copyright © Nowe Standardy Sprawozdawczości