Nowe Standardy Sprawozdawczości

Zarejestruj sięAby skorzystać
z pełnej wersji serwisu

Nr 253 marzec 2021 r.

Temat numeru.

Spis treści

253

253 »


Jak rozliczyć fakturę dokumentującą sprzedaż towarów do Anglii?

Pytanie: Mam problem dotyczący wystawienia od 1 stycznia faktury sprzedaży do Anglii. Co powinna zawierać faktura? Z jaką stawką VAT klient ma wystawiać fakturę i czy dokumenty celne powinny być... »


Jak ująć w JPK WNT od szwajcarskiego dostawcy?

Pytanie: Zamówiliśmy toner przez Internet. Okazało się, że towar przyszedł z Niemiec, a faktura wystawiona przez Szwajcarów z NIP szwajcarskim w PLN bez podatku. Jak rozliczyć taką fakturę w księgach... »


Jak rozliczyć VAT przy transakcjach związanych z nieruchomościami?

Pytanie: Prowadzę księgi klienta – spółka z o.o., zajmującego się sprzedażą nieruchomości. Są to mieszkania z rynku wtórnego, sprzedawane przez klienta ze stawką zwolnioną. Ale w styczniu 2020 roku... »


MSR 16 „Rzeczowe aktywa trwałe”

MSR 16 „Rzeczowe aktywa trwałe” »


Objęcie spółki komandytowej CIT od 1 maja bez zawiadomienia urzędu

Przepisy nie nakładają obowiązku zawiadomienia naczelnika urzędu skarbowego przez spółkę komandytową ani przez jej wspólników w przypadku gdy podmiot ten skorzysta z przysługujących mu ustawowych... »


Zmiany w występowaniu o interpretacje. Sprawdź zakres dodatkowych informacji

Częste zmiany przepisów oraz częste błędy legislacyjne powodują, że podatnicy coraz chętniej korzystają z instytucji interpretacji indywidualnej. Warto jednak wiedzieć o zmianach, jakie ostatnio... »


Jak zaewidencjonować VAT z faktury pierwotnej oraz faktury podwyższającej?

Pytanie: Pytanie dotyczy korekty na plus w 2021 roku. Dostaliśmy fakturę pierwotną 28 stycznia 2021 r. wystawioną 28 stycznia 2021 r. za towar od polskiego kontrahenta. Towar został przyjęty 1... »


Trwają prace nad systemem e-faktur MF. Poznaj konsekwencje jego wprowadzenia

Ministerstwo Finansów planuje już od pewnego czasu wystawianie faktur przez podatników w systemie MF. Na chwilę obecną jest to projektowana zmiana dowolna, ale docelowo MF chce, aby podatnicy... »


Nr 253 marzec 2021 r.

Nr 253 Marzec 2021
  • W serwisie:

    Aktualny numer Aktualny numer Archiwum numerów Archiwum numerów Tematyka Tematyka O publikacji O publikacji Regulamin Regulamin Reklama Reklama Aktualny numer Archiwum numerów Tematyka O publikacji Regulamin Reklama
Copyright © Nowe Standardy Sprawozdawczości