Nowe Standardy Sprawozdawczości

Zarejestruj sięAby skorzystać
z pełnej wersji serwisu

Nr 254 marzec/kwiecień 2021 r.

Temat numeru.

Spis treści

254

254 »


Czy trzeba zmienić metodę amortyzacji przy modernizacji budynku?

Pytanie: Czy budynek poddany modernizacji (przebudowa) w roku, w którym prowadzimy inwestycję, amortyzujemy metodą liniową, tak jak w pozostałych latach? Czy zmienić metodę amortyzacji? »


MSR 19 „Świadczenia pracownicze”

MSR 19 „Świadczenia pracownicze” »


MSR 20 „Dotacje rządowe oraz ujawnianie informacji na temat pomocy rządowej”

MSR 20 „Dotacje rządowe oraz ujawnianie informacji na temat pomocy rządowej” »


Poznaj nowe zasady korygowania in minus i in plus od 2021 roku

Nowelizacja ustawy o VAT, w ramach pakietu SLIM VAT, wprowadziła brak konieczności uzyskiwania potwierdzeń odbioru faktur korygujących in minus oraz uregulowanie rozliczania korekt zwiększających... »


Uwaga! MF wydało interpretację dot. używania kart paliwowych

Bezgotówkowe płatności coraz częściej są używane przez firmy. Niemałe zamieszanie wywołał więc w 2019 roku wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie C-235/18 w odniesieniu do kart... »


Czy nabycie od firmy z USA towaru przywiezionego z Niemiec to WNT?

Pytanie: Zamówiłam towar od firmy z USA, która wystawiła firmie fakturę. Towar przyszedł z magazynu z Niemiec. Nie mam dokumentów celnych. Proszę o informację, czy mam rozpoznać WNT, czy import... »


Jak ująć w informacji podsumowującej korekty dotyczące WNT?

Pytanie: W ubiegłym roku nabyłem towar w ramach WNT, co zostało ujęte w JPK i w VAT UE. W tym roku dostawca przysłał mi fakturę korygującą in minus z powodu błędnie naliczonych cen towarów i zwrócił... »


Firmy z siedzibą w Wielkiej Brytanii mogą nie ustanawiać przedstawiciela

Zasadą jest, że prawo nie działa wstecz. Z kolei o tym, że Wielka Brytania wychodzi z UE wiadomo od kilku lat. Ale dopiero teraz Ministerstwo Finansów postanowiło, że firmy z siedzibą w Wielkiej... »


Szerszy zakres lokalnej dokumentacji cen transferowych w PIT oraz CIT

Z początkiem 2021 roku weszły w życie przepisy wydane przez ministra finansów, w których określił on dodatkowe elementy składowe lokalnej dokumentacji cen transferowych w zakresie transakcji z... »


SLIM VAT 2. Już niebawem kolejne ułatwienia dla podatników

MF przygotowało kolejne zmiany w VAT, tzw. SLIM VAT 2. To pakiet uproszczeń w podatku od towarów i usług. Jak zapowiada resort finansów, pakiet przynosi im m.in.: prostsze fakturowanie, zmniejszenie... »


Nr 254 marzec/kwiecień 2021 r.

Nr 254 Marzec/Kwiecień 2021
  • W serwisie:

    Aktualny numer Aktualny numer Archiwum numerów Archiwum numerów Tematyka Tematyka O publikacji O publikacji Regulamin Regulamin Reklama Reklama Aktualny numer Archiwum numerów Tematyka O publikacji Regulamin Reklama
Copyright © Nowe Standardy Sprawozdawczości