Nowe Standardy Sprawozdawczości

Zarejestruj sięAby skorzystać
z pełnej wersji serwisu

Nr 255 kwiecień 2021 r.

Temat numeru.

Spis treści

255

255 »


Harmonogram czynności w związku z zamknięciem roku obrotowego 2020

Harmonogram czynności w związku z zamknięciem roku obrotowego 2020 »


MSR 21 „Skutki zmian kursów wymiany walut obcych”

MSR 21 „Skutki zmian kursów wymiany walut obcych” »


Transakcje w ramach dropshippingu. Poznaj zasady rozliczeń i ewidencji

W warunkach trwającej epidemii i licznych obostrzeń z nią związanych obserwujemy wzmożoną sprzedaż w Internecie. Dla wielu firm rozpoczęcie sprzedaży tym kanałem jest jedyną szansą na przetrwanie... »


Czy wymagana jest ewidencja na kasie przy sprzedaży laptopa byłemu pracownikowi?

Pytanie: Czy sprzedaż laptopa byłemu pracownikowi (komputer znajduje się w ewidencji środków trwałych) firma musi zaewidencjonować na kasie fiskalnej? Pracownik był zatrudniony do października 2018... »


Czy ulepszenie modułu WNIP należy ująć bezpośrednio w koszty?

Pytanie: Czy ulepszenie modułu WNIP o dodatkową funkcjonalność na kwotę 45 tys. netto należy ująć bezpośrednio w koszty?  Mamy informacje od firmy wdrażającej, że nie jest to nowy moduł, tylko nowa... »


Jak rozliczyć VAT przy uproszczonej procedurze w imporcie towarów?

Pytanie: Spółka zamierza skorzystać z procedury uproszczonej przy imporcie towarów (art. 33 ust. 1 ustawy o VAT). Po dokonaniu niezbędnych formalności związanych z dokumentacją następuje rozliczenie... »


Jak należy zaksięgować premie CAP?

Pytanie: Spółka pod kredyt budowlany założyła CAP na stopę % kredytu. Premia CAP nie jest pobrana z góry za cały okres, tylko spółka otrzymała harmonogram spłaty premii CAP równy okresowi... »


Kontrole fiskusa będą łatwiejsze dzięki nowym przepisom

Resort finansów przygotował projekt rozporządzenia w sprawie utrwalania obrazu lub dźwięku dla celów kontroli celno-skarbowej. Nowe regulacje ułatwią przeprowadzanie takich kontroli na odległość, co... »


Terminy dotyczące sprawozdań finansowych za 2020 rok bez przesunięć

31 marca mija czas na sporządzenie sprawozdań finansowych za 2020 rok przez jednostki, których rok obrotowy jest równy kalendarzowemu. Ministerstwo Finansów planuje jego przedłużenie jedynie dla... »


Urząd skarbowy. Poznaj nowe obszary kontroli

Ministerstwo Finansów przygotowało przepisy, dzięki którym naczelnicy urzędów skarbowych będą mogli prowadzić kontrole podatkowe oraz czynności sprawdzające na terenie całego województwa... »


Które dokumenty podatkowe za ubiegłe lata wolno zniszczyć w 2021 roku?

Zbliżająca się wiosna skłania wielu księgowych do rozpoczęcia wiosennych porządków w zakresie zgromadzonej przez nich dokumentacji, w tym także podatkowej. Warto zatem sprawdzić, które dokumenty... »


Nr 255 kwiecień 2021 r.

Nr 255 Marzec/Kwiecień 2021
  • W serwisie:

    Aktualny numer Aktualny numer Archiwum numerów Archiwum numerów Tematyka Tematyka O publikacji O publikacji Regulamin Regulamin Reklama Reklama Aktualny numer Archiwum numerów Tematyka O publikacji Regulamin Reklama
Copyright © Nowe Standardy Sprawozdawczości