Nowe Standardy Sprawozdawczości

Zarejestruj sięAby skorzystać
z pełnej wersji serwisu

Prenumerata

Prenumerata

ZASADY PRENUMERATY Serwisu Nowe Standardy Sprawozdawczości

Wersja papierowa + dostęp on-line do elektronicznego archiwum publikacji na www.emsr.pl

Zakup publikacji Nowe Standardy Sprawozdawczości wraz z jej elektronicznym archiwum on-line charakteryzuje się prostotą zamówienia i bardzo jasnymi zasadami płatności za towar:

  1. W ciągu 48 godzin zostanie wygenerowane i wysłane do Ciebie indywidualne hasło do strony www.emsr.pl - archiwum publikacji. Od tej pory możesz z niej już swobodnie korzystać
  2. Przesyłka z publikacją papierową i fakturą za cały serwis zostanie wysłana do Ciebie pocztą w ciągu max 10 dni.
  3. Koszty pakowania i wysyłki publikacji papierowej są uwzględnione na fakturze.
  4. Od tej pory co miesiąc będziesz otrzymywał kolejny papierowy numer publikacji oraz automatycznie (bez żadnych dodatkowych kodów), będzie przedłużany Twój dostęp do wersji on-line. Jeśli w którymkolwiek momencie uznasz, że publikacja nie spełnia już Twoich oczekiwań wystarczy, że powiadomisz o tym wydawnictwo e-mailem, faksem, pocztą lub telefonicznie. Od tej pory nie otrzymasz kolejnych numerów papierowych publikacji, a Twój dostęp on-line wygaśnie wraz z początkiem kolejnego miesiąca rozliczeniowego.

Masz jakiekolwiek pytania?

Napisz do nas na adres [email protected] lub zadzwoń pod numer 22 518 29 29. Nasze konsultantki są do Twojej dyspozycji w godzinach 8-16 od poniedziałku do piątku.

Czy i kiedy warto inwestować w spółkę?

Czy i kiedy warto inwestować w spółkę?

Przeanalizuj wskaźniki rentowności i sprawdź, jakie korzyści przyniesie inwestycja w spółkę.

Analiza wskaźników rentowności spółki jest niezwykle istotna, gdyż pozwoli Ci uzyskać odpowiedź na pytanie, w jakim stopniu dana jednostka (spółka) jest rentowna i jakie korzyści może przynieść inwestycja w tę spółkę. Zauważ, że samo badanie bezwzględnego poziomu poszczególnych pozycji rachunku zysków i strat oraz samego zysku w poszczególnych okresach nie daje jasnego obrazu rentowności spółki. Prawidłowa ocena wymaga w zasadzie odniesienia poziomu zysku do poniesionych nakładów, którymi są np. wartość zaangażowanych aktywów, czy kapitałów własnych.

Zwróć uwagę, że spółki z różnych branż charakteryzują się różnymi poziomami przeciętnej rentowności. Z tego powodu rentowność danej spółki powinna być porównywana ze średnią wielkością w danej branży. Jeżeli rentowność kształtuje się powyżej wartości średniej, sytuacja i spółka może być oceniona pozytywnie, natomiast jeżeli osiąga wartości znacznie poniżej średniej lub wielkość ujemną, ocena rentowności powinna być negatywna.

Odpowiedź udzielona:

Sierpień 2010 r.

Publikacja strategii podatkowej. Nowy obowiązek od 2021 r. dla podatników CIT
  • W serwisie:

    Aktualny numer Aktualny numer Archiwum numerów Archiwum numerów Tematyka Tematyka O publikacji O publikacji Regulamin Regulamin Reklama Reklama Aktualny numer Archiwum numerów Tematyka O publikacji Regulamin Reklama
Copyright © Nowe Standardy Sprawozdawczości